• Вебсајт
  • Бонус и промоции
  • Корисничка поддршка
  • Мобилно обложување
4

Резиме

22Bet е прилично нова обложувалница, но секојдневно се надоградува за да „застане“ во иста линија со останатите познати онлајн обложувалници.

22Bet е обложувалница која е максимално фокусирана за бонус понуди на нови играчи. Исто така може да ги пофалиме во делот на покриеноста каде што има премногу спортови и настани за кладење, па дури во понудата може да најдете и чудни работи за кладење, како временска прогноза, имиња на новиот папа итн.

Општо

22Bet обложувалницата има многу интересен концепт на работа и располага со доста корисни опции за обложувачите, па затоа без двоумење многу луѓе ја избираат токму неа. Располага со солидни квоти и одлични бонус понуди, а исто така има и одлича лиценца која им гарантира сигурност на играчите.

Доверба

Многу важно е обложувалницата да има добра оцена кога е во прашање довербата, а сето тоа се должи на лиценцирањето од страна на овластените комисии за коцкање кои се присутни во многу земји. За една обложувалница да може да функционира легално треба да има лиценца. Со таа лиценца се заштитуваат сите корисници од евентуални измами и истата важи заштита на личните податоци. Обложувалницата на 22Bet поседува лиценца 8048/JAZ во Курасао.

Коефициенти

Коефициентите дефинитивно се одлични во однос на конкурентите, но не заборавајте дека тоа скоро секогаш има и недостаток како што е намалена вредност за уплата на повеќе пари, но и во тој случај вредноста на коефициентот не е за потценување. Најчест случај е тоа на сингл облози и облози на помалку познатите лиги, додека комбо тикетите секогаш си ја задржуваат почетната прикажана вредност на коефициентите.

Вебсајт

Вебсајтот е прилично добар и има убав распоред. Во најгорниот дел од левата страна е логото додека во централниот дел во форма на лента се категориите за обложување. Десниот горен агол е резервиран за логин и регистрација формата. Потоа од левата страна се спортовите понудени за обложување, а оваа почетна страна ја краси екстра слајдер кој се наоѓа во централниот дел.

Десниот дел е резевиран за тикет алатките и рекламните материјали. Како што одите надолу ви се отвараат најпрво натпреварите во живо, а потоа следува и понудата со натпревари кои не се започнати. Футер делот има многу корисни информации поврзани со обложувалнциата на 22Bet. Исто така сакаме да напомнеме дека 22Bet МК верзијата работи беспрекорно и тоа е голема причини зошто играчите од нашата земја ја избираат токму оваа обложувалница. Освен македонски достапни се и нешто повеќе од 55 други јазици, па тоа допринесува оваа обложувалнциа да биде застапена низ многу земји ширум светот.

22Bet почетна страна
22Bet почетна страна

Покриеност

Покриеноста може да ја оцениме како „луда“ во смисла дека нема што нема за обложување. Ако сте љубител на чудни спортови, чудни облози тогаш 22Bet е вистински избор за вас. Располагаат со безброј настани кои веруваме дека не сте ни помислиле дека постојат, а токму во оваа обложувалнциа се ставени на понудата за кладење.

Интересно е тоа покрај што има класични спортови за обложување, може да се најдат многу други настани како што се Е-Спорт, политика, времнска прогноза и слично. Исто така може да се обложувате на големи настани како златна топка, филмски фестивали и многу друго.

Во оваа обложувалница можете да се кладите на покер турнири, велосипедизам, пикадо, пинг понг и уште многу други настани.

Понуда во 22Bet

Обично прво што ви паѓа на памет кога станува збор за понова и помалку позната онлајн обложувалница е тоа дека опциите за обложување се во минимален број. Овде во оваа обложувалнциа се докажува спортивното, односно за еден настан од топ лига на пример Премиер лига имате за обложување околу 1600 типови. Тука спаѓаат сите тотали, конечен исход, полувреме крај, точен резултат како и многу хендикеп опции. Ова важи за обложување на фудбал. Другите настани не се воопшто заборавени, па и за нив постојат куп опции за обложување, па може и да кажеме дека и понудата е малку чудна со оглед на тоа што има толку опции за кладење. Во овој дел мора да го спомнеме и кладењето во минути или другите специјални опции за кладење како што се гол во судиско продолжени, гол поништен со ВАР технологија и многу други на некој начин чудни облози.

Корисничка поддршка во 22Bet

Корисничката поддршка во 22Bet може да ја добиете на неколку начини. Како прво може да се обратите преку Live Chat формата која е достапна на нивниот сајт во било кој дел од денот бидејќи се достапни 24/7. Ќе мора да им се обратите на англиски јазик бидејќи оваа поддршка не функционира на македонски јазик.

Уплата на средства во 22Bet Македонија

Вашите пари во 22Bet можат да стигнат на 18 различни популарни начини вклучувајќи го основниот метод на кредитни и дебитни картички како и електронските новчаници. Најчесто во онлајн обложувалниците се прават уплати и исплати преку кредитни и дебитни картички од типот Visa, Master Card и Мaestro, a исто така се доста застапени електронските новачаници како што се Skrill, Neteller итн. Во продолжение детали за начините на уплата и минималниот износ на депозит. Во 100% од начините за уплата провизија нема.

22Bet уплата на средства во мк
Начини за уплата во 22Bet

Исплата на средства во 22Bet Македонија

Бидете претпазливи со исплатата на средствата. Постојат безброј обложувалници кои нудат исплата на вашите средства за долг временски период од неколку месеци, а сега интензивно се работи за подобрување на тоа. Во 22Bet од самиот почеток уплатата се реализира без провизија и за најмалку неколку минути до најмногу 5 работни дена. Во прилог начините за исплата.

22Bet исплата на средства во мк
Начини за исплата во 22Bet

Опции во 22Bet

Многу би било непријатно доколку букмејкерот ви служи само за да го уплатите облогот и тоа е тоа. За среќа во 22Bet имате најразлични опции кои ќе ви го олеснат обложувањето.

Статистики и резултати

Во категоријата на статистики имате за секој натпревар поединечно многу корисни информации. На пример колку победени натпревари во меѓусебните дуели, вкупно голови итн. Во категоријата резултати имате преглед на завршените натпревари како и моменталните резултати.

22Bet Live stream – Следење во живо

Многу е добро да имате опција да го гледате натпреварот на кој сте обложени. Тоа е многу лесно со 22Bet Live Stream бидејќи тие на месчно ниво прикажуваат во просек по околу 30.000 настани од спортот.

Статистика за натпревари во живо

Љубителите на обложувањето во живо без оваа статистика дефинитивно не можат да бидат успешни. Оваа статистика во 22Bet е во подруга и попрофесионална димензија. Tаму имате опции да следите буквално се што се случува на натпреварот како напади, шутови, временски прилики, корнери итн.

22Bet бонус

Во споредба со другите сајтови, генерално може да кажеме дека 22Bet бонус понудата е солидна. Можеби не е најдобра, но сепак има што да понуди и би ви дала една причина повеќе зошто да станите нивни корисник. Постојат повеќе видови бонуси, па накратко во овој текст ќе ви претставиме детали за дел од нив поедничено.

22Bet бонус за добредојде
22Bet бонус за добредојде

22Bet бонус за добредојде

Добредојде бонусот е дел од скоро секоја обложувалница. Кога би ги зеле во предвид вредностите на бонусите, тогаш 22Bet дефинитивно има најдобра вредност, бидејќи изнесува 100% до 7500 денари на вашата прва уплата. Негативна страна е тоа што има за нијанса покомплицирани услови за исполнување пред да го повлечете. Тие услови се достапни на нивниот сајт.

22Bet бонус – Петочен Reload

Овој вид на бонус е за сите постоечки корисници кои ќе направат депозит во петок. Вредноста на овој бонус изнесува 100% до 6000 денари. Практично колку што ќе уплатите го дуплирате износот.

22Bet бонус – Роденденски бонус

На вашиот роденден автоматски се активира бонус по повод вашиот најсреќен ден. Компанијата ја одредува вредноста на овој бонус. Можеби цифрата не е вртоглава, но за разлика овде сте ценети како корисник.

22Bet бонус – Повраток на средства

Со овој бонус вие добивате неделен рабат во готовина од 0.3% на вашите спортски облози. Секоја недела го пресметуваат вкупниот износ кој сте го потрошите на облози во текот на претходната недела. Неделниот повраток на средства е 0.3% од вкупниот износ на облози уплатени претходната недела. Минималниот износ на повраток на средства е 60 MKД. Максималниот износ на повраток на средства што може да го добиете е 60 000 MKД. Повратокот на средства ќе биде автоматски впишан на вашата сметка секој вторник. Вкупниот износ од валидните облози се пресметува врз основа на бројот на такви облози уплатени од 00:00:00 во понеделник до 23:59:59 во недела (GMT+7) во дадената недела.

22Bet бонус – Неделна лотарија

Со секој депозит направен во 22Bet од најмалку 616 денари вие добивате лото ливче. Колку лото ливчиња ќе добиете зависи од цифрата на вашиот влог. Извлекувањето има секоја недела.

Ова се само дел од бонус понудите кои ги нуди обложувалницата на 22Bet.

Мобилно обложување

Доколку обложувањето би било достапно од компјутер тоа би било дефинитивно голема загуба. Затоа букмејкерите сфатија и развијаа еден поинаков метод на обложување наречен мобилно обложување. Ова обложување се прави преку мобилен телефон, а се што ви е потребно е интеренет конекција и смартфон или таблет. За да пристапите на 22Bet треба да ја накуцате адресата во вашиот пребарувач. Како втора опција да ја инсталирате мобилната апликација која е компитабилна со Android и iOS оперативните системи. Може слободно да кажеме дека функционира беспрекорно и дека истите опции од десктоп верзијата се достапни и во мобилната верзија.

Како да се регистрирам во 22Bet?

Доколку не сте многу вешти во технологија и интернетот, воопшто немојте да се плашите, бидејќи за регистрација во оваа обложувалница и не треба некое посебно знаење. Се што треба да направите е да ги внесете вашите точни податоци, а тој цел процес ве уверуваме дека нема да ви одземе повеќе од неколку минути.

Формата за регистрација изгледа како на сликата подолу, а во полињата треба да внесете ваши лични информации.

Е-Маил адресата е на првото место, а потоа е вашето име и презиме. Избирате лозинка, па потоа избирате земја и валута во која сакате да се обложувате. На крај го штиклирате квадратчето дека ги прочитавте и се согласивте со правилата и условите како и политиката за приватност и за крај притиснете регистрација. Со тоа вие сте нов член во обложувалницата на 22Bet.

Најчесто поставувани прашања за 22Bet

Колку е минималниот депозит во 22Bet?

Минималниот депозит во 22Bet е 1 евро или 60 денари.

Колку е минималниот влог за сингл или комбо тикет?

Минималниот влог за облог изнесува 0.20 центи.

Дали може да уплатам со мојата денарска картичка?

Да, без разлика дали сте избрале валута евра, денари или долари, вие можете да платите со вашата денарска картичка која ја користите на банкоматите.

За колку време откако ќе направам депозит ќе можам да играм со парите?

Временскиот рок на процесирање на уплатата е веднаш, односно ако уплаќате преку Wire Transfer тоа може да потрае и неколку дена.

Дали ќе ми ја исплатата добивката без проблем?

Со самата лиценца, обложувалницата на 22Bet е обврзана да ви ги испалти средствата во целост и без никакви задршки.

Дали регистрацијата е бесплатна?

Регистрацијата во секоја обложувалница е бесплатна. Потоа вие немате обврска да направите депозит доколку не сакате.

Дали може да ја затворам сметката во 22Bet?

Да, можете. За да ја затворите сметката ќе треба да ја побарате службата за корисници.

Дали 22Bet е соодветна обложувалница за почетници?

22Bet со нивната едноставно комплетно ќе ја задоволи потребата на секој почетник во сферата на обложувањето.

Потребна е верификација на профилот?

За почеток не. Меѓутоа во секој момент обложувалницата има право да ви побара верификација на вашата сметка со тоа што ќе треба да испратите личен документ и сметка од комуникации, комунали и слично.

Дали 22Bet бонус понудата е добра?

Генерално да. Се разбира дека пред секој земен бонус треба да ги прочитате правила и условите за користење.

Заклучок

22Bet важи за едноставна обложувалница која има што да им понуди на своите корисници. Тие располагаат со одлични квоти и солидни бонус понуди. Најчесто во својата понуда го има посакуваниот настан, а исто така и посакуваниот тип за обложување.