• Вебсајт
 • Бонуси и промоции
 • Корисничка поддршка
 • Мобилно обложување
4.3

Резиме

Доколку сте љубители на добрите бонус понуди, а притоа барате и широк спектар на игри, тогаш дефинитивно 1xBet е вистинското место за вас.

1xBet важи за прилично нова обложувалница која на пазарот се појавува во 2017 година, но мора да ги пофалиме дека се развиваат многу брзо и чекорат кон тронот. Во продолжение ќе ве запознаеме детално со оваа Онлајн обложувалница и ќе и го олесниме обложувањето во истата.

Општо

1xBet е прилично нова обложувалница на пазарот, но благодарение на квалитетите кои ги поседува и рекламните кампањи многу брзо се издигна на тронот. Има навистина што да понуди во поглед на класичното обложување, обложување на специјали и покрива многу спортови и специјални настани.

Доверба

Довербата е важен сегмент во секоја обложувалница. Под поимот доверба се подразбира колку вие може да и верувате на обложувалницата, а за тоа да биде беспрекорно, таа треба да поседува лиценца. 1xBet е лиценцирана обложувалница и поседува Curacao eGaming License. На тој начин ви гарантира дека фер плејот е број еден сегмент во оваа 1xBet.

Коефициенти во 1xBet

Коефициентите во 1xBet важат за најголеми на онлајн пазарот за обложување. Дефинитивно вредностите се разликуваат буквално за секој натпревар од +5 до 10% за разлика од останатите обложувалници, но и тука имаме еден недостаток. Многу често се случува додека да уплатите коефициентот да ја промени вредноста, па да добиете помала квота. Тоа обично е пракса на сингл натпревари, додека коефициентите од комбо тикетите се скоро секогаш стабилни. Без разлика на се, коефициентите се повисоки и многу често вашата добивка знае да биде поглема во 1xBet, односно со еден збор, вашите пари во овој букмејкер вредат повеќе.

Покриеност

Покриеноста е можеби и најдобра во оваа обложувалница. Вклучувајќи ги најпопуларните спортови, тука се достапни и многу други специјални настани поврзани со политиката, е-спорт, па дури и временска прогноза на аеродромите ширум светот.

Вебсајт

Без сомнеж сајтот навидум изгледа доста модерен, но тој си има свои предности и недостатоци. Предноста е тоа што има одлична прегледност и практично се ви е на дофат, а недостаток е тоа што знае да работи малку поспоро на постари компјутери, поточно на компјутери со послаба конфигурација, па доколку имате таков компјутер, може и да се иритирате малку. На почетокот ве пречекува одличен лендинг пејџ кој во го горниот дел ги има сите опции, додека веднаш под нив е слајдерот каде што може да ги видите најновите понуди, вести, топ натпреварите и се разбира категоријата за брза регистрација. Надолу продолжуваат натпреварите во живо, а долниот дел е резервиран за натпреварите кои се уште не се започнати. Од десната страна се наоѓа тикет формата каде што при изборот на натпревар уплаќате и ги следите тикетите.

1xBet почетна страница
1xBet почетна страна

Понуда во 1xBet

Доколку сте љубител на чудни и несекојдневни игри, тогаш дефинитивно 1xBet е вистинското место за вас. Има широк спектар на игри, поточно околу 1600 опции по натпревар. Можеби оваа бројка важи за топ лигите во светот, но на настаните од послабите лиги имате достапно од 800 до 1000 опции за обложување. Тука се вклучени класичните 1,Х,2, тотал голови, картони, европски хендикеп, полувреме/крај и многу други. Што се однесува до другите спортови, ниту тие не се заборавени, па за еден обичен тенис дуел имате опции за кладење кои веруваме и вам не би ви паднале на памет.

Уплата на средства во 1xBet од Македонија

Верувале или не, обложувалницата на 1xBet нуди можност вашите пари да ги уплатите кај нив на преку 175 методи. Обично сите тие методи се без провизија, но во мал број може и да ви биде наплатено 1 или 2% повеќе, но тоа е за помалку познатите методи. Најпопуларните начини за уплата преку кредитни и дебитни картички, е-новчаници како Skrill и Neteller се без провизија, а процесирањето на вашата уплата е веднаш. Во прилог ќе ви претставиме дел од начините за уплата и валутата во која може да играте. Исто така сакаме да ви напоменеме дека вашата сметка кога ќе се регистрирате може да ја направите во денари.

Листа на методи за уплата:

 • Кредитни и дебитни картички: (Visa, Mastercard, Maestro),
 • Skrill,
 • NETELLER,
 • paysafecard,
 • Qiwi,
 • OKpay,
 • Yandex Money,
 • Webmoney,
 • EcoPayz,
 • B-Pay,
 • Euteller,
 • Paykasa,
 • Trustpay,
 • Boleto,
 • DineroMail,
 • Abaqoos,
 • AstroPay,
 • teleingreso,
 • ToditoCash,
 • Moneta.ru,
 • Russian Post,
 • банкарски трансфер,
 • Lobanet,
 • Trustly,
 • bitcoin,
 • litecoin,
 • PerfectMoney,
 • Payeer,

вклучувајќи и повеќе регионални банки, погодни за земјите од Заедницата на независни држави.

Достапни валути: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, JPY, SGD, HKD, MYR,PHP, TWD, INR, CZK, GEL, PLN, NZD, NOK, DKK, SEK, CHF, RUB, RSD, BRL, THB, BAM, BGN, HRK, HUF, LTL, LVL, RON, MXN, ILS, KRW, TRY, ZAR, AED, NGN, VND, COP, QAR, CLP, UAH, IDR, LKR, ARS, SKK.

Минималната сума за уплата е само 1 евро, а тоа прави за сите играчи кои сакаат да се обложуваат на сигурно без двоумење да пристапат кон формата за регистрација.

Исплата од 1xBet во Македонија

Исплатата како и во сите други обложувалници се прави на истиот начин како и уплатата. Значи депозирате со картичка и мора преку истата картичка да ги повлечете парите во спротивно нема да ви биде одобрено повлекувањето. Минималната сума за повлекување беше 2 евра, но сега лимитот е поткренат и изнесува 1860 МКД. Исплатата исто е најчесто без провизија, а времето на процесирање изнесува од најмалку 1 час до најмногу 5 работни дена. Во прилог дел од начините за исплата.

Листа на методи за исплата:

 • Кредитни и дебитни картички (Visa, Mastercard, Maestro),
 • Skrill,
 • NETELLER,
 • paysafecard,
 • Qiwi,
 • OKpay,
 • Yandex Money,
 • Webmoney,
 • EcoPayz,
 • B-Pay,
 • Euteller,
 • Paykasa,
 • Trustpay,
 • Boleto,
 • DineroMail,
 • Abaqoos,
 • AstroPay,
 • teleingreso,
 • ToditoCash,
 • Moneta.ru,
 • Russian Post,
 • банкарски трансфер,
 • Lobanet,
 • Trustly,
 • bitcoin,
 • litecoin,
 • PerfectMoney,
 • Payeer,

вклучувајќи и повеќе регионални банки, погодни за земјите од Заедницата на независни држави.

Достапни валути: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, JPY, SGD, HKD, MYR,PHP, TWD, INR, CZK, GEL, PLN, NZD, NOK, DKK, SEK, CHF, RUB, RSD, BRL, THB, BAM, BGN, HRK, HUF, LTL, LVL, RON, MXN, ILS, KRW, TRY, ZAR, AED, NGN, VND, COP, QAR, CLP, UAH, IDR, LKR, ARS, SKK.

Корисничка поддршка во 1xBet

Еве овде стасуваме и до недостатокот на оваа обложувалница. Според нашето искуство, доколку сакате да бидете број еден во светот како што има амбици да стигне и 1xBet треба да понудите квалитетна корисничка поддршка. Без забелешка за тоа што се активни 24/7, но знаат да бидат многу бавни, а и искрено не се многу стручни. Знаат да решат општи потешкотии, но кога би имале посериозен проблем за жал ќе бидете препратени до соодветниот тим. Нив може да ги добиете преку контакт формата на нивниот сајт, телефонскиот број +44 127 325-69-87 и е-маил адресата [email protected].

Опции во 1xBet

Обложувалницата не е само обложувалница, ако не нуди и некои подруги опции за корисниците. Овде станува збор за статистики, натпревари во живо Live stream, Кеш аут итн.

Live Stream – Гледање во живо на 1xBet

1xBet нема кој знае каква понуда за гледање натпревари во живо, но сепак имате можност да гледате натпревар доколку станува збор за појаките лиги. Во овој дел потфрлаат, но не е кој знае каков хендикеп за да не ја изберете оваа обложувалница.

Статистика во живо

Статистиката е битен елемент за љубителите на обложувањето во живо. Преку неа добивате корисни информации за тоа што се случува на натпреварот, па многу често таа е клучен фактор за поставување на облогот. Тука добивате информации за посед на топка, напади, шутови во голот, шутови надвор од голот итн. Исто така имате информации и за временските услови што често знаат да бидат клуч за успешно обложување.

1xBet статистика
1xBet статистика

1xBet бонус

1xBet понудата е секогаш фантастична и разновидна, но и иновативна. Почнувајќи од бонусот за добредојде, бонусот за лојалност, специјал бонусите имаат навистина што да понудат. Овде накратко ќе ви напишеме за сите бонуси карактеристики кои ги одликуваат.

1xBet бонус за добредојде

1xBet бонус за добредојде се финансиски средства во износ од 100% до најмногу 6000 денари на вашата прва уплата. Откако ќе се регистрирате вие сте квалификувани за бонусот за добредојде. Во зависност од првата ваша уплата добивате исто толку и бонус, но најмногу до 6000 денари, па потоа треба да ги исполните правата и условите за користење на тој бонус кој може да ги најдете при самото прифаќање на понудата.

1xBet бонус – Облог без ризик

Ова понуда се применува само на првиот облог кој сте го уплатиле по почетокот на понудата. Ако уплатите сингл облог и тој е губитен, ќе добиете бонус еднаков на изгубениот влог, под услов да не го надминува максималниот рефундиран износ . Ако првиот облог на настанот е добитен (или ако не е сингл облог), бонусот нема да ви биде впишан.

1xBet бонус – Среќен петок и среќна среда

Сите корисници кои ќе направат депозит во петок, добиваат дупло повеќе пари за обложување, но се разбира со исполнување на условите за бонусот. Среќна среда понудата е автоматски валидна за сите кои учествуваат во среќен петок.

1xBet бонус – Комбинациски облог

Можете да најдете повеќе од 1000 спортски настани секој ден на сајтот на 1xBet. Tie ги бираат најинтересните настани кои имаат најголема веројатност да ви донесат профит и ги комбинираат во неколку Комбинациски облози во Спортови и Live. Ако вашиот Комбинациски облог на денот е добитен, ќе ви се зголеми коефициентот за 10%.

1xBet бонус – Cashback VIP

Програмата за лојалност има 8 нивоа. Сите играчи започнуваат на ниво 1 (Бакарно). За да преминете на следното ниво, продолжете да ги играте вашите омилени игри во казиното на 1xBet. Колку е повисоко нивото, толку поголем е кешбекот! Играчите кои ќе стигнат до највисокото ниво добиваат ексклузивни понуди, VIP поддршка, а кешбекoт се пресметува за сите нивни облози, без разлика дали се добитни или губитни. Овој бонус е достапен само за авторизирани корисници.

Cashout – Кешаут

Oваа фунцкија практично значи предвремена исплата. Без разлика дали се кладите на натпревари во живо или пред да започнат, во секој момент вие имате понуда за да се откажете од тикетот. Cashout функцијата не е многу застапена во останатите обложувалници, но во споредба со конкуренција не може да и дадеме добра оцена. Тоа го велиме бидејќи вредноста е драстична помала, па дури и да е последна минута од натпреварот или и да има огромна предност вашиот тим. Како и да е, кешаут функцијата е достапна во обложувалницата на 1xBet.

1xBet бонус – Специјални бонуси

Специјалните бонуси во 1xBet се наменети за специјални натпреварувања. Обично овие бонуси се активни пред почетокот на големи натпреварувања како ЛШ, Гренд слем турнири итн.

Мобилно обложување во 1xBet

Успешната обложувалница мора да има добра опција за обложување преку мобилен телефон. Тоа е случај во 1xBet бидејќи располагаат со одлична модерна верзија на нивниот мобилен сајт, а исто така имаат и одлична апликација за обложување која функционира на Android и iOS оперативните системи. Сите функции кои се достапни на десктоп верзијата се достапни и на мобилната верзија.

1xBet мобилна верзија
1xBet мобилна верзија

Како да се регистрирам на 1xBet

Регистрацијата е лесен процес кој се завршува за исклучително кратко време. Тука ги имате сите опции како да изврште 1xBet регистрација.

Како да се регистрирам на 1xBet?

Постојат 4 начини како можете да се регистрирате на 1xBet во МКД.

 • Со 1 клик
 • По телефон
 • По е-маил
 • Преку социјални мрежи

Потребно е да имате интернет конекција, компјутер или мобилен телефон.

Одберете го начинот за регистрација во оваа обложувалница што најмногу ви одговара.

Регистрација со 1 клик на 1xBet обложувалница

Овој вид на регистрација е наједноставен и се што треба да направите е да го кликнете копчето РЕГИСТРАЦИЈА, а веднаш потоа ќе ви се отвори нов прозорец со вашето корисничко име и пасворд.

1xBet регистрација
1xBet регистрација 1

Регистрација на 1xBet по телефон

Со овој начин вие го регистрирате вашиот телефонски број каде што ќе ви пристигнат преку СМС порака вашите податоци, односно корисничкото име и пасворд. Во полето Confirmation code го внесувате вашиот код кој го добивте по пат на СМС и регистрацијата е комплетирана.

1xBet регистрација
1xBet регистрација 2

Регистрација на 1xBet по е-маил

Ова можеби е најсложениот тип на регистрација. Треба да внесете точни податоци, корисничко име и лозинка. Системот за регистрација ќе ви испрати пораката на е-маил со линк за потврда да го потврдите вашиот акаунт. Линкот за потврда е активен одреден временски период и доколку не ја извршите потврдата вашиот акаунт може да биде блокиран.

1xBet регистрација
1xBet регистрација 3

Регистрација преку социјални мрежи

Исто така постои и опција за регистрација на нов профил во 1xBet и тоа преку профилот на социјалните мрежи. Практично, избирате која социјална мрежа ја сакате од долунаведените, се логирате на таа мрежа и добивате сметка на 1xBet. Најкористените социјални мрежи во МКД не се понудени. Искрено, овој начин ние лично не го препорачуваме, поради тоа што подоцна знае да биде побарана верификација и дополнително комплицирање на процесот.

1XBet
1xBet регистрација 4

Најчесто поставувани прашања за 1xBet

Дали 1xBet е достана на македонски?

1xBet МК верзијата е достапна и работи беспрекорно.

Има ли бонус во 1xBet?

Бонус понудата во 1xBet е фантастична и расоплага со многу активни бонуси во секој период од годината.

Колку е минималната уплата во 1xBet?

Минималниот износ на уплата во 1xBet изнесува 60 денари.

За колку време се врши исплатата во 1xBet?

Парите ќе ви бидат достапни за користење за време од најмалку 1 час до најмногу 5 дена.

Има ли достапен Live Stream?

Следењето натпревари во живо е достапно само за поголемите натпревари.

Дали исплатата е навремена?

Исплатата е секогаш навремена и редовна.

Дали моите пари се сигурни во 1xBet?

Со оглед на тоа што оваа обложувалнциа поседува лиценца, одговорно тврдиме дека вашите пари се сигурни во 1xBet.

Може ли да уплаќам во денари?

Да, можете. Валутата македонски денар е поддржана од страна на 1xBet.

Како можам да ги контактирам 1xBet?

Можете да ги контактирате преку Live Chat формата на нивниот сајт, преку телефон +44 127 325-69-87 и е-маил [email protected].

Дали вие лично би го препорачале 1xBet?

Дефинитивно да.

Заклучок

1xBet е прилично нова обложувалница која нуди обложување на премногу настани и нуди премногу опции за обложување. Доколку сте малку напреден обложувач, тогаш 1xBet е вистински избор за вас.

Содржина