Регистрацијата на некоја од онлајн обложувалниците никогаш не била полесна, поедноставна и побрза

RegistracijaBet365

Регистрација на Bet365

Регистрација
Регистрацијата е доста едноставна и лесна. Најпрво кликнете ТУКА и внесете ги вашите лични податоци. Внимавајте на тоа да бидат точни бидејќи покасно ќе ви треба верификација која доколку имате минимална грешка може да биде невалидна. Избирате [...]
Registracija1xBet

Регистрација на 1xBet

Регистрација
Регистрацијата на овој сајт нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а тоа подразбира дека е лесен процес кој се завршува за исклучително кратко време. Тука ги имате сите опции како да изврште 1xBet [...]
Обложувајте се за забава
Обложувајте се за забава

Обложување е игра во која едната страна го погаѓа исходот на одреден настан, без разлика за каков вид на настан станува збор – дали спортски или некаков друг настан од натпреварувачки карактер.

Поточно спортоското обложување подразбира погодување на спортски настани предложени од приредувачот (обложувалницата), а износот на евентуалната добивка е одредена со висината на коефициентот и износот на влогот.

Тука детално ќе можете да се запознаете со обложувањето, а ние ќе се обидеме да Ви прикажеме што значи обложувањето, какви видови обложувања постојат, на што се може да се обложувате итн.


Колку видови обложување постојат

Постојат два вида на спортско обложување кои се легализирани и тоа:

  • Физичко обложување
  • Онлајн обложување

Овие два вида на обложување се најмногу застапени ширум светот и се одвиваат помеѓу две страни, односно едната страна е играчот, а другата страна е обложувалницата.

Физичко обложување

Под поимот физичко обложување се подразбира кладење во физички обложувалници, поточно локали кои нудат такви услуги. Овие локации се добро познати на обложувачите во Македонија и ова обложување е сеуште најзастапено во земјата. Станува збор обично за локали од неколку метри квадратни и во нив има физичка понуда (билтен), а истите се опремени со маси и столици за седење, телевизори, шалтери и вработени.

Онлајн обложување

Онлајн обложувањето е застапено во последниве две децении и постојано забележува напредок, постојано има новитети и постојано е развива. Иако постои уште од 1996 година, поголем замав зема после 2000-та година. Тука се подразбира обложување преку електронски уред и интернет конекција. Практично Вие креирате сметка, депозирате пари со картичка и немате никаков физички контакт со обложувалницата. Изборот на натпревари го правите преку компјутер, мобилен телефон, таблет, а се што ви е потребно е само интернет конекција

Постојаното развивање н аовој вид обложување, на играчот му дава безброј можности за обложување и затоа во продолжение ние ќе дадеме посебен осврт на онлајн обложувањето.

Како да започнам со онлајн обложување?

Навидум онлајн обложувањето изгледа сложено, но во пракса работите се поразлично, односно поедноставни. За да се обложувате онлајн не ви требаат никакви посебни вештини, туку се што ви треба е желба. Сега живееме во период каде што сите имаме мобилни телефони, интернет, компјутери, таблети, па онлајн обложувањето воопшто не е комплцирано.

Цел процес е толку едноставен и воопшто не треба да имате знаење за јазици, компјутерско познавање и слично.

Основни чекори за започнување со онлајн обложување

  1. Креирање и верификација на сметка во избраната обложувалница
  2. Депозит

Крирањето на сметка и депозитот во било која обложувалница нема да ви одземат повеќе од неколку минутки, а веднаш потоа вие сте спремни за да се стекнете со едно поинакво искуство наречено онлајн кладење.


Листа на најдобри обложувалници за онлајн обложување

Во текстот кој следи, според нашето искуство ќе ви кажеме кои се најдобри обложувалници за онлајн кладење. Накратко ќе ви напишеме што е предност и што е недостаток во истата обложувалница. Се разбира дека во секоја обложувалница што ќе ви ја претставиме подолу се содржани сите горенаведени елементи.

Bet365 обложувалница

Bet365

Со задоволство и огромна одговорност ви ја претставуваме најдобрата онлајн обложувалница во светот Bet365. Оваа обложувалница располага со беспрекорен вебсајт, стабилност, високи лимити, одлични бонуси за нови и постоечки корисници, одличен мобилен вебсајт, статистики, Bet365 Live Strem сервис, како и квалитетна корисничка поддршка. Со еден збор, „кралот“ на обложувањето се вика Bet365.


1xBET обложувалница

1xBet

1xBet важи за нова обложувалница која располага со тим кој секојдневно напорно работи со цел да стигне до целта. Има се уште пропусти во смисла на нестабилни квоти, статистики итн, но веруваме дека во најскоро време ќе бидат отстранети. Сите играчи кои сакаат да депонираат средства на помалку познати методи можат да го направат тоа во 1xBet.


22Bet обложувалница

22Bet

22Bet е кладилница која нуди различни видови на игри. Искрено, ние ја препорачуваме на „коцкари“ кои сакаат возбуда и кладење на малку чудни настани. Располага со одлични квоти, добри бонус понуди за добредојде (можеби и најдобри), а достапна е и на повеќе јазици. Исто така уплатата и исплатата е овозможена на многу начини.


William Hill обложувалница

WilliamHill

Традицијата и модерното се комбинирани токму во William Hill. Ова е стара англиска обложувалница која има модерен дизајн на кој нема да останете рамнодушни. Оваа кладилница е наменета за искусни кладилничари кои сакаат да се обложуваат на големи влогови, а притоа да не соочат со проблеми на лимитирани уплати итн.


10Bet обложувалница

10Bet е исто така дел од групата на најдобри обложувалници за онлајн кладење со оглед на тоа што ги содржи сите елементи. Располага со солидни квоти, уплата и исплата без провизија, прифатливи бонуси за нови и постоечки корисници. Исто така мора да напоменеме дека имаат и широк спектар на игри, па овој сајт може да биде комплетно уживање.


Meridianbet обложувалница

Meridianbet

Оваа обложувалница може да ја препорачаме, но ќе ве предупредиме и дека има доста недостатоци. Сепак тоа не се огромни „дупки“ во работата, но постојат. Најпрво немаат 24 часовна корисничка поддршка и имаат малку покомплициран вебсајт, но сето тоа го надокнадуваат со одлични квоти како и солидни бонуси и промоции.


Marathon Bet обложувалница

Marathon bet

Оваа обложувалница ги содржи сите елементи, но пропуст има во бонусите и промоциите. Овде бонусите се многу ретки или воопшто ги нема, но сепак можете најдете одлични квоти за обложување во живо, па доколку сте љубител на овој вид на кладење, тогаш Marathonbet е вистински избор за вас.


Најдобри бонус понуди за обложување

Бонусот се средства кои ги нудат обложувалницата со цел да ве привлечат вас да станете нивни корисник. Ако сте почетник во оваа сфера ве советуваме да земете бонус бидејќи на тој начин ја зголемувате шансата за добивка. Во продолжение ќе ви ги претставиме најдобрите бонус понуди кои се активни на пазаров во моментов.

100% бонус до €25
ПОНУДАТА ВАЖИ САМО ЗА НОВИ КОРИСНИЦИ НА BET365
100% бонус до 6.000 МКД
ПОНУДАТА ВАЖИ САМО ЗА НОВИ КОРИСНИЦИ НА 1xbet
100% бонус до 7.500 МКД
ПОНУДАТА ВАЖИ САМО ЗА НОВИ КОРИСНИЦИ НА 22bet
100% бонус до €400
ПОНУДАТА ВАЖИ САМО ЗА НОВИ КОРИСНИЦИ НА mozzartbet
100% бонус до €100
ПОНУДАТА ВАЖИ САМО ЗА НОВИ КОРИСНИЦИ НА meridianbet
10% бонус на добивка
ПОНУДАТА ВАЖИ САМО ЗА live тикети во Sport life

Bet365 бонус

Во обложувалницата на Bet365 за почеток се нудат 100% до 25 евра за обложување во форма на бесплатни средства за обложување. Се што треба да направите е да креирате сметка, да направите депозит, а потоа и да го изиграте за да ви се активираат бонус кредитите. Откако кредитите ќе ви се активираат вие со нив можете да направите облог и во случај на добивка, кредитите ви се одземаат, а добивката ви се префрла на главната сметка и е достапна за повлекување.

1xBet бонус

1xBet за почеток за сите нови корисници нудат бонус од 100% до 6000 денари на вашиот прв депозит. Минималната уплата е 50 денари, а максималниот износ на бонусот е 6000 денари. За да го префрлите бонусот на главната сметка треба да направите обрт од 5 пати на износот на бонусот во рамки на комбинациски облози. Секој комбинациски облог мора да содржи 3 настани или повеќе. Барем 3 настани во комбинацискиот облог мора да се со коефициент од 1.40 или повисоко.

22Bet бонус

Обложувалницата на 22Bet ја има дефинитивно највисоката сума на бонус за добредојде. Тие за почеток нудат 100% до 7500 денари за сите нови корисници на нивниот прв депозит. Единствен недостаток е тоа што условите за бонусот мора да се исполнат во наредните седум дена откако ќе биде активиран на вашата сметка. Доколку не го искористите бонусот во предвиедениот временски рок истиот ќе биде поништен.

Meridianbet бонус

Исто како и во другите обложувалници, така и во Meridianbet имате бонус за добредојде. За да бидете квалификувани за оваа понуда мора да направите депозит од најмалку 10 евра. Вредноста на бонусот е 100% до 100 евра на вашата прва уплата. Обртот кој треба да го направите е 4 пати на квота 2.00 и повисоко.


Најчесто поставувани прашања за онлајн обложување

Дали онлајн обложувалнците ќе ми ја исплатата добивката?

Да. Доколку обложувалницата е лиценцирана и позната нема да имате проблем со исплатата.

За колку време ќе стигнат моите пари?

Исплатата се процесира од најмалку 12 часа, до 5 работни дена во зависност од методот за исплата.

Дали моите податоци се сигурни во онлајн обложувалниците?

Вашите податоци се сигурни бидејќи лиценцираните обложувалници имаат најразлични системи за заштита.

Дали вистински постои бонус за обложување?

Да. Бонусот се користи со цел да се привлечат што повеќе нови корисници.

Ми побараа документ за идентификација. Дали да му испратам?

Слободно, бидејќи со тој документ се верифицира вашата сметка за кладење.

Дали има провизија за уплата и исплата?

Најчесто не.

Дали веднаш треба да направам депозит откако ќе се регистрирам?

Не. Депозит може да направите кога што ќе посакате.

Може ли да ја затворам сметката за обложување?

Да. Во секоја обложувалница имате опција за затворање на сметката.

Дали коефициентите се добри во онлајн обложувалниците?

Дефинитивно коефициентите се одлични.

Кој ќе ми помогне ако се соочам со проблем при обложувањето?

Секоја обложувалница има корисничка поддршка и најчесто таа е активна 24/7. Нив може да ги добиете на различни начини како Live Chat, Е-Маил, телефонски број, контакт форма итн.

Обложување
Обложување

Заклучок

Обложувањето зазема се поголем замав во последниве неколку години. Безброј обложувалници нудат најразлични бонус понуди со цел да ве привлечат вас како нови корисници. За да започнете со обложување не ви требаат некои посебни знаење и вештини, а исто така овој вид на обложување е доста лесен и практичен.